• telefon: 607 08 21 21
 • e-mail: biuro@iangre.pl

Serwery i sieci: projekt i administracja

W dzisiejszych czasach dostęp do informacji jest podstawą sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa, każda przerwa w tym dostępie naraża nas na ogromne straty w tym straty materialne. Dlatego tak istotnym czynnikiem mającym wpływ na poprawne funkcjonowanie firmy jest dobrze zaprojektowana oraz wykonana z najwyższą starannością sieć komputerowa.

Firma AnGre specjalizuje się w projektowaniu, budowie oraz administracji sieciami komputerowymi wykorzystując do tego celu profesjonalne oraz półprofesjonalne urządzenia renomowanych producentów takich jak Cisco, 3Com, HP, TP-Link. Oferta nasza skierowana jest do małych i średnich jednostek takich jak szkoły, restauracje, hotele czy klienci indywidualni oraz do dużych instytucji takich jak banki czy urzędy, których sieć wychodzi poza teren jednego budynku.

Każdy projekt składa się z kilku etapów:

 • Analiza wymagań Klienta. Na tym etapie nasz przedstawiciel spotyka się z Klientem oraz użytkownikami dokładnie precyzując wymagania stawiane projektowanej sieci. Dogłębna analiza pozwoli ustalić potrzeby użytkowników takie jak przepływność sieci, dostępność usług czy bezpieczeństwo informacji. W dalszej części skupiamy się na fizycznym aspekcie sieci takim jak liczba stanowisk komputerowych, miejsce na główny węzeł, sieci czy technologię w jakiej będziemy realizować projekt.
 • Projekt sieci. Kolejnym etapem jest sporządzenie projektu, w którym dokładnie zostanie opisana cała struktura sieci. W części fizycznej określimy typ okablowania, a w przypadku sieci WiFi standard urządzeń bezprzewodowych jak również dokonamy wyboru konkretnych urządzeń. W części logicznej wyznaczymy adresację sieci oraz określimy, które urządzenia mogą, a które nie mogą się ze sobą komunikować. Całość zostanie zakończona kosztorysem, po którego akceptacji przejdziemy do kolejnego etapu, realizacji projektu.
 • Realizacja projektu. Budowa sieci odbywa się w ściśle określonych ramach czasowych podzielonych na przedziały takie jak:
  • okablowanie strukturalne
  • instalacja urządzeń
  • konfiguracja urządzeń
  • pomiary i testy
  Jeżeli projekt zakłada, że budowa będzie trwała 10 dni to gwarantujemy, że będzie to 10 dni. Do każdego projektu podchodzimy z najwyższą starannością dlatego powierzając nam wykonanie sieci możecie być Państwo pewni, że dokonaliście właściwego wyboru. Wydanie dokumentacji powykonawczej. Po zakończeniu budowy sieci Klient otrzymuje pełną dokumentację powykonawczą, w której znajdują się wszystkie składowe sieci łącznie z wynikami pomiarów.